اگر اخیرا پنل آکوستیک تهیه کرده اید تعیین محل قرار دادن پانل های صوتی در اتاق ها می تواند بسیار دشوار و دلهره آور باشد. 

احتمالاً به تازگی تمام مراحل یافتن مواد آکوستیک مورد نیاز خود را طی کرده اید و اکنون باید پانل ها را قرار داده و نصب کنید.

اگر در نظر دارید که در کجا پانل های آکوستیک را در اتاق ها قرار دهید، ممکن است وسوسه شوید که رویکردی سریع داشته باشید و آنها را در راحت ترین و راحت ترین نقاط برای نصب قرار دهید.

این رایج‌ترین اشتباهی است که افراد پس از خرید پنل‌های آکوستیک مرتکب می‌شوند و می‌تواند تاثیر زیادی بر کارایی پنل‌های جاذب یا عایق صدا داشته باشد.

بنابراین، به جای اتلاف وقت و هزینه، مهم است که به طور استراتژیک در مورد محل قرار دادن پانل های آکوستیک فکر کنید.

اگر به درستی انجام شود، پانل های آکوستیک می توانند فضای تجاری، کاری یا آموزشی را متحول کنند.

به عنوان نقطه شروع، اتاق و نیازهای خود را در نظر بگیرید. یک سینمای خانگی بسیار متفاوت از یک فضای اداری است،

بنابراین پانل های آکوستیک شما و اهمیت مکانی که آنها را قرار می دهید به طور چشمگیری متفاوت است.

 

چگونه پنل اکوستیک نصب کنیم

 

5 نکته برای پیدا کردن محل نصب پنل آکوستیک

1. ارتفاع پانل های آکوستیک

وقتی صحبت از محل قرار دادن پانل های آکوستیک در اتاق ها می شود، ارتفاع بسیار مهم است.

اگر می‌خواهید بفهمید که کجا پانل‌های آکوستیک را آویزان کنید، باید ارتفاعی که پانل‌ها در آن قرار می‌گیرند را در نظر بگیرید.

امواج صوتی در یک خط مستقیم حرکت می کنند تا زمانی که چیزی مسیر آنها را قطع کند. مدرن آکو

بنابراین قرار دادن پانل‌های آکوستیک یا خیلی بالا یا خیلی پایین می‌تواند کارایی پانل‌ها را کاهش دهد و منجر به کیفیت صدای ضعیف در اتاق شود.

قرار دادن پانل های آکوستیک در ارتفاع بسیار مهم است، با این حال، مگر اینکه دانش قبلی در مورد آکوستیک داشته باشید، نادیده گرفتن این عامل آسان است.

اگر به دنبال قرار دادن پانل های آکوستیک در اطراف دفتر هستید، جایی که افراد اکثر روز را در آن نشسته اند، می خواهید پانل های خود را در ارتفاع چهار تا پنج فوتی قرار دهید. هر یک فوت مساوی با 30.48 سانتی متر است

قرار گرفتن در این ارتفاع بیشتر صدای تولید شده در اتاق را ضبط می کند، زیرا میانگین قد یک فرد هنگام نشستن است.

با این حال، میله‌ها از بالاتر بودن پانل‌های آکوستیک خود سود می‌برند، زیرا بیشتر صدای تولید شده از افراد ایستاده است.

این پانل ها باید حول علامت پنج تا هفت فوت در مرکز قرار گیرند زیرا میانگین خوبی از ارتفاع ایستاده است.

2. فاصله پانل های آکوستیک

اگر به دنبال محل قرار دادن پانل های آکوستیک در اتاق ها هستید، احتمالاً به دنبال عایق صوتی اتاقی هستید که صدای بسیار کمی تولید می کند.

نویز می‌تواند از منابع مختلفی باشد، در تمام جهات مختلف حرکت کند و از منابع مختلف خارج شود.

اگر می خواهید پانل های آکوستیک شما بیشترین تاثیر جذب صدا را داشته باشند، باید آنها را به درستی از هم جدا کنید. مثلا فوم شانه تخم مرغی را از وسط برش بدهید

پانل‌هایی که در یک ناحیه قرار دارند، تنها توسط تعداد کمی از امواج صوتی قابل دسترسی هستند تا زمانی که به اندازه کافی به اطراف بپرند تا در نهایت به یک پانل برخورد کنند.

این قرارگیری تنها زمانی مفید خواهد بود که منبع نویز مستقیماً به سمت صفحه آکوستیک اشاره کند (احتمالاً در یک سناریوی سینمای خانگی). در شرایطی که چندین منبع نویز

وجود دارد، مانند یک دفتر، یک قانون کلی این است که حداقل باید روی یکی از دو دیوار موازی، مقداری پوشش صوتی وجود داشته باشد.

در حالت ایده آل، باید تعادل یکنواختی در محل قرارگیری پانل آکوستیک شما وجود داشته باشد.

3. تقارن پانل های آکوستیک

شما می خواهید که پانل های آکوستیک شما تا حدی تقارن داشته باشند که به فاصله بسیار نزدیک است.

مانند فاصله، تقارن پانل های آکوستیک به گسترش طنین نویز و جذب پانل های آکوستیک کمک می کند. اما به طور کلی بیشتر به زیبایی یک اتاق مربوط می شود.

مگر اینکه اتاق یک استودیوی ضبط باشد، احتمالاً به نحوه ارائه و عملکرد آن اهمیت خواهید داد، بنابراین تقارن در ایجاد یک اتاق کاربردی و دلپذیر حیاتی است.

خوشبختانه، بسیاری از مارک های پانل آکوستیک ما برای ارائه یک محیط کاربردی و شیک طراحی شده اند.

4. نقاط بازتاب

نقاط انعکاس تأثیر قابل توجهی بر آکوستیک اتاق دارند و باید بر محل آویزان کردن پانل های آکوستیک تأثیر بگذارند. نقاط انعکاس نقاطی هستند

که صدا در آن منعکس شده و به داخل اتاق باز می گردد. در فضایی مانند یک دفتر با چندین منبع صدا، نقاط بازتاب بسیار بیشتری نسبت

به یک سینمای خانگی وجود دارد که حداقل منابع صدا را دارد و همه به سمت شنوندگان هدایت می شوند.

همانطور که در بالا ذکر شد، یک فضای اداری از داشتن پانل های آکوستیک گسترده برای رسیدن به نقاط انعکاسی تا حد امکان و جلوگیری از بازتاب صدا به داخل اتاق سود می برد.

با این حال، به عنوان مثال، یک سینمای خانگی، شما می‌خواهید پانل‌های آکوستیک خود را روی نقاط بازتابی قرار دهید که در یک یا چند منطقه قرار دارند.

این ممکن است به این معنی باشد که پانل های خود را مستقیماً در کنار یکدیگر و بدون هیچ شکافی قرار دهید زیرا دقیقاً می دانید نقاط انعکاس شما کجا هستند و آنها تغییر یا حرکت نمی کنند.

 

5. اندازه و شکل اتاق

اندازه و شکل اتاق نیز می تواند بر محل قرار دادن پانل های آکوستیک تأثیر بگذارد. فاصله برای یک اتاق مستطیلی استاندارد کاملاً مستقیم است و فاصله پانل های شما می تواند در اطراف محیط اتاق متقارن باشد.

با این حال، همه اتاق ها یکسان نیستند و این روی آکوستیک تأثیر می گذارد.

به عنوان مثال، سقف‌های بلند می‌توانند برای اتاق‌های پر سر و صدا، مانند سالن‌های اداری، مشکلات قابل‌توجهی ایجاد کنند،

زیرا سطح دیگری برای پخش صدا اضافه می‌کنند. این اتاق ها می توانند از داشتن پانل های آکوستیک بر روی سقف بهره مند شوند.

یک اتاق طولانی تر مشکل دیگری دارد. در این مورد، صدا باید مسیر بیشتری را طی کند، اما برای جمع‌آوری صدا در حین حرکت در اتاق،

به پخش یا سطح بیشتری از پانل‌ها نیاز دارد. قبل از اینکه تصمیم بگیرید در کجا پانل های آکوستیک قرار دهید، اندازه و شکل فضایی را که در نظر دارید کاملاً در نظر بگیرید.